logo-feher_monokrom_atlatszo-v2

Lélekvonal

Őrizzük meg szellemi frissességünket!

A DEMENCIA bizonyos esetekben már 40 éves korban is megjelenhet, és a nők körében kétszer nagyobb arányban fordul elő. Segítsük a megelőzést!

A demencia jelenleg gyógyíthatatlan, visszafordíthatatlan és a betegségben szenvedő szellemi képességeinek folyamatos romlásával jár.

Óránkon nem ígérünk biztos gyógymódot, nincsenek varázspiruláink. Ingyenes ismertetőnk során megvizsgáljuk, hogy az életmódváltással, hogy lehet elősegíteni a megelőzést és a mentális egészséget.

korabbi-44

A sport vagy kreatív hobbik, mint például a fraktálrajzolás több szempontból is segít fejleszteni tudatunkat.

landing_page-ingyenes_pecset-v1

Jelentkezz ingyenes óránkra az űrlap kitöltésével! Várunk február 13-án, kedden 18:30-kor.

Az űrlap kitöltése után felkerülsz levelezőlistánkra, és linket küldünk az online órára való csatlakozáshoz az előadás előtt.

Jelentkezés

Jelentkezz ingyenes, online óránkra az űrlap kitöltésével! Az előadás kezdete előtt e-mailt küldünk a csatlakozási linkkel.

📅 Időpont: 2024. február 13., kedd, 18:30
📝 Készülj A/4-es lappal, fekete tollal és színes ceruzákkal
Előadók: Markusné Tibai Márta, Vasas Gizella

A demenciáról

demencia-kep-1-v1

Az Alzheimer-kór, a leggyakoribb demenciaforma, károsodott agysejtek és idegrostok eredményeként alakul ki. Jellegzetes tünete, például a memóriavesztés és a kognitív hanyatlás.

A helyes táplálkozás, rendszeres testmozgás a társas kapcsolatok, a gyógyhatású készítmények és gyógyteák alkalmazása mind segíthetnek megelőzésében. Az egyedül vagy közösségben végzett tevékenységek segíthetnek a demencia kockázatának csökkentésében. Ezek közé tartoznak például a sportolás, rajzolás, színezés, tánc és fraktálrajzolás.

A fraktálrajz egy rendkívül hatékony eszköz lehet az agy stimulálásában, fejlesztésében és kondícióban tartásában annak érdekében, hogy minél hosszabb ideig élhessünk teljes életet. Ez a kreatív tevékenység nem csupán művészi kifejezési formaként szolgál, hanem számos kognitív és érzelmi előnyt is hordoz.

Előadóink

markusne_tibia_marta-2

Márkusné Tibai Márta, mentálhigiénés

Márkusné Tibai Márta vagyok, jelenleg egy bentlakásos intézetben dolgozom, mint mentálhigiénés, terápiás munkatárs.

Látom, hogy amit valamikor tanultam megvalósulni látszik. Személyesen tapasztalom, hogy évről- évre növekszik az érintett emberek száma. A rettegettnek nevezett betegség óriási lelki, fizikai terhet ró a hozzátartozókra intézményekre és a társadalomra. Mivel jelenleg a már kialakult betegségre gyógymód nincs így csak annak megelőzésére, illetve a lefolyás lassítására lehet törekedni.

Szomorú tapasztalataim nyomán döntöttem el, hogy a megelőzésre hívom fel a figyelmet. Úgy éreztem, ha valamit tehetek annak érdekében, hogy megelőzzük, lelassítsuk, ennek a betegségnek a gyors terjedését akkor azt a keveset meg kell tennem.

kezdooldal-gizi_portre-v2

Vasas Gizella, FRM gyakorló, Magyarország első hivatalos fraktáliskolájának vezetője

Személyi és üzleti coachként tapasztaltam, hogy mi az, ami legjobban gátolja az embereket abban, hogy megvalósítsák a céljukat. Nagyon sok képzésen vettem részt, könyvek sokaságát olvastam el, kreatív foglalkozásokat vezettem, rajz tanfolyamon mutattam meg, hogy bárki képes megtanulni rajzolni, csak más nézőpont kell hozzá.

A fraktálrajzba azért szerettem bele, mert nem azon van a hangsúly, hogy elemezzük a múltat, vagy nehezteljünk a múltunkra és a jelenünkre, hanem azon, hogy rajzoljunk, színezzünk és ezáltal, mint a kis puzzle darabok az éltünk minden területe a helyére kerüljön és egy belső harmónia jöjjön létre.

autonom-22_szerk-v1
korabbi-korrekciós_szerk-3-v1
korabbi-muveszi_szerk-3-v1

Miről szól a fraktálrajzolás?

bevezetes_7_v1

A fraktálrajzolás egy hazánkban még újszerű energia-rajz technika, mellyel művészi és meditatív módon fejlesztheted önismereted, önbecsülésed, kreativitásod és dolgozhatod fel a stresszt és lelki nehézségeket. Engedd el a múltat, az önmarcangolást és a rágódást, helyette merülj el az absztrakt színek és vonalak világában.

Óránkon nem az lényeg, hogy pontosan utánozd a valós képet, hanem hogy kilépj a sablonos rajzolásból és gondolkodásmódból!

Miben segít a fraktálok rajzolása?

boritokep_1
- Segít feldolgozni a stresszt, traumákat és szorongást.
- Elindítani a belső változást és fejlődést, ha úgy érzed egyhelyben áll az életed.
- Betegségek, gyász, mentális problémák enyhítésében.
- Önbecsülés, önismeret és önbizalom fejlesztésében.

Hogyan segített a rajzolás hallgatóinknak?

„Ha valaki szeretne kikapcsolódni a mindennapi mókuskerékből , akkor ezt a rajzot és színezést nyugodt szívvel ajánlom!”

O.E.

„A fraktálrajzolás hatalmas szerelem lett nálam, függővé váltam. Mindig izgalommal tölt el, hogy milyen kép bukkan fel a vonalak közt, a színezés pedig teljesen kikapcsol, lenyugtat. Imádom!”

Treszkainé Tarnai Enikő

„Új világot fedeztem fel. Ámulatba ejt, hogy csukott szemmel jobban rajzolok, mint nyitottal. A jelenség talán a gátlásokkal van összefüggésben, az ember fölszabadul alóluk.”

S.K.

„Inspiráló, meglepő és gyönyörködtető élményt kaptam. Függővé tett!”

Bányai Melinda

A legérdekesebb, hogy néha legszebb rajzaid csukott szemmel készíted. Lehetséges ez?

Gyere és próbáld ki!

bevezetes_1_v1
bevezetes_2_v1
bevezetes_5_v1